Telewizja czechowice.tv

• 25 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 8543

III Mistrzostwa Śląska Amatorów w Pływaniu - wideo i zdjęcia

Już po raz trzeci młodzi adepci pływania zmierzyli się podczas Mistrzostw Śląska Amatorów w Pływaniu. W zawodach świetnie spisali się pływacy z drużyny MKS Czechowice-Dziedzice, którzy przywieźli z sobotnich zawodów dwa brązowe medale.

Rywalizacja toczyła się zarówno indywidualnie, jak i w sztafetach, a poziom był bardzo wyrównany. Udział w zawodach zgłosiły 24 kluby. W statystyce medalowej zwyciężył zespół Yoursport Group, który zdobył aż 56 medali, w tym 25 złotych, 13 srebrnych i 18 brązowych. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Olimp Mikołów z dorobkiem 16 medali. Trzecie miejsce ex æquo zajęły kluby SwimSport i Rekord, które zdobyły 11 medali.

III Mistrzostwa Śląska Amatorów w Pływaniu - 23.04.2016 · fot. czecho.pl

Podczas Mistrzostw świetnie spisali się zawodnicy z MKS-u Czechowice-Dziedzice. W konkurencji 50m stylem dowolnym dla dzieci 9-letnich i młodszych najlepiej spisała się Zosia Walaszczyk, która zajęła 9. miejsce, a spośród chłopców najwyżej uplasował się Kacper Janik, który zajął 8. miejsce. W tej samej konkurencji dla 10-latków Justyna Dziedzic zdobyła brązowy medal, natomiast spośród chłopców najlepiej zaprezentował się Dominik Hess, który zajął 7. miejsce.

Kolejną konkurencją było 50m stylem grzbietowym. Wśród 9-letnich dziewcząt najlepiej spisała się Anna Makowska, która zajęła 4. miejsce. Również na 4. pozycji, ale w grupie 10-latków uplasowała się Justyna Dziedzic. Z kolei spośród 9-letnich chłopców najlepiej wypadł Robert Szczotka, który zajął 6. miejsce, a w grupie 10-latków - Dominik Hess, który uplasował się na 9. pozycji.

Na dystansie 50m stylem dowolnym w kategorii dzieci 9-letnich brązowy medal zdobyła Weronika Włodarczyk, a wśród 10-latek najlepiej zaprezentowała się Maria Madejska, która zajęła 5. miejsce. Natomiast w grupie 9-letnich chłopców najwyższe - 13. miejsce zajął Paweł Wala, zaś wśród 10-latków - 9. miejsce zajął Sebastian Kwaśny.

W konkurencji mieszanej 4x50m stylem dowolnym drużyna SP1 - MKS Czechowice-Dziedzice w składzie: Justyna Dziedzic, Weronika Grygierczyk, Gabriel Bem oraz Dominik Hess, zajęła 9. miejsce.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Szkoła Pływania "YOURSPORT Group".