czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Telewizja czechowice.tv

  • 12 września 2014
  • wyświetleń: 7791

Dizajn ze sznurka na os. Północ

Przy Osiedlu "Północ" powstało miejsce, w którym za pomocą działań w przestrzeni miejskiej rozwijana jest kreatywność i zdolności manualne. To tu poprzez zabawę najmłodsze pokolenie uczy się jak haftować oraz wyszywać. Jednocześnie jest to miejsce do wspólnej, rodzinnej aktywności, bowiem mieszkańcy mają darmowy, stały dostęp do sznurków, którymi mogą wyplatać wzory.

Reklama

Dizajn ze sznurka to panele w Parku przy Osiedlu "Północ" służące do nauki techniki m. in. haftu krzyżykowego lub szycia poprzez działanie w skali makro w przestrzeni miejskiej. Projekt jest odniesieniem do tradycji, ma na celu podtrzymanie zainteresowania twórczością i rękodziełem regionalnym. Koncepcja zrodziła się w Pracowni Komunikacji Społecznej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Dizajn ze sznurka w Czechowicach


Projekt miał swój debiut podczas czechowickiego wydarzenia miejskiego Zapaleńcy - Aktywny Dzień Dziecka. Była to okazja, by przekonać się, jaką radość daje dzieciom haftowanie kolorowymi sznurkami w tak dużej skali.

- Podczas wydarzenia wspierali nas sami twórcy i pasjonaci. To przede wszystkim dzięki nim i dzięki temu, że uwierzyli w nasz projekt udało nam się zainteresować haftem tak wiele rodzin, a dla nich była to okazja do dzielenia się swoim doświadczeniem- mówią inicjatorki akcji.Teraz miejsce to żyje "swoim życiem", przy panelach spotykają się rodziny i wspólnie tworzą kolorowe wzory. Rodzice i dzieci uczą się cierpliwości, skrupulatności i precyzji przy tworzeniu wspólnego dzieła, które staje się ich znakiem zostawionym w przestrzeni publicznej. Panele Dizajn ze sznurka to również doskonałe miejsce do organizowania cyklicznych warsztatów dla dzieci wraz z rodzinami.

Projekt "Dizajn ze sznurka" pojawił się już na portalu wspieram.to. Za jego pomocą organizatorki chcą uzyskać fundusze na warsztaty wrześniowe. Każda wpłacona złotówka zbliża je do realizacji tego celu.


---

Organizatorki Magdalena Zawieja i Magdalena Kamińska piszą o sobie: jesteśmy studentkami Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i aktywnymi projektantkami. Znalazłyśmy się tutaj dzięki temu, że wzięłyśmy udział w projekcie Dizajn na Pograniczu (obejmującym dwa miasta partnerskie: Czechowice-Dziedzice i czeskie miasto Orłowa). Nasz projekt jest działaniem społecznym, nie czerpiemy z niego korzyści finansowych, mamy z tego dużo więcej - satysfakcję, radość i świadomość, że dzięki nam rodziny mogą budować szczęśliwe chwile przy wspólnej zabawie, a dzieci mają okazję nauczyć się czegoś w bardziej niekonwencjonalny sposób.

https://www.facebook.com/dizajnzesznurka

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook