czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Telewizja czechowice.tv

  • 15 listopada 2015
  • wyświetleń: 7905

Pomysł na jesienny spacer

Szukasz pomysłu na jesienny spacer? Polecamy wizytę w pszczyńskim skansenie i sąsiednim parku zamkowym. Dla niezdecydowanych prezentujemy dwa materiały wideo z lotu ptaka, prezentujące park i skansen w jesiennej scenerii.

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej powstał w latach 70. ubiegłego stulecia, ale po rozbudowie w 2013 roku sporo się tu zmieniło. Prócz autentycznych, starych, wiejskich chat, stodół i spichlerzy wypełnionych dawnymi sprzętami codziennego użytku, które przewieziono tu z okolicznych wiosek i świadczących o historii ziemi pszczyńskiej w Skansenie powstało kilka nowych obiektów.

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej - listopad 2015
Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej - listopad 2015 · fot. pless.pl


Jedną z największych atrakcji jest replika młyna wodnego. Po jej uruchomieniu z bliska można poznać tajniki pracy dawnych młynarzy. Turyści zyskali także wygodne i komfortowe miejsce w którym można nabyć pamiątki związane ze Skansenem i ziemią pszczyńską. Na piętrze budynku zlokalizowana jest natomiast salka przeznaczona na organizację imprez czy warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej - listopad 2015
Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej - listopad 2015 · fot. pless.pl


Ciekawą propozycją na organizację imprezy okolicznościowej, konferencji czy szkolenia jest klimatyczna altana położona nad malowniczym stawem. Przyjemne ciepło i niezapomniane wrażenia zapewnia palący się kominek, a chwilę odpoczynku najlepiej wykorzystać na drewnianym pomoście z widokiem na starą cześć Skansenu. Altana doskonale sprawdzi się na organizację przyjęć na 40 osób. Tuż obok Skansenu powstał także budynek w którym działa obecnie Gryfno Karczma, restauracja z daniami kuchni polskiej.

Gryfno Karczma
Gryfno Karczma


Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej to niezwykle ciekawa propozycja na jesienno-zimowe spacery. Historię ziemi pszczyńskiej zapisaną w drewnie można tu poznać z bliska, a po rozbudowie można też spędzić tu nieco więcej czasu - organizując przyjęcie lub po prostu wypoczywając na przechadzce urokliwymi, skansenowymi alejkami.

W kasie Skansenu można także zakupić bilet wspólny uprawniający do wejścia i do Skansenu, i do Pokazowej Zagrody Żubrów. Spacer między tymi obiektami przez urokliwy, pszczyński park zajmuje ok. 25 minut.

Godziny otwarcia:  • styczeń, listopad, grudzień - od 9.00 do 16.00
  • luty, październik - od 9.00 do 17.00
  • marzec, wrzesień - od 9.00 do 18.00
  • kwiecień - sierpień - od 9.00 do 19.00

ups / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zagroda żubrów" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zagroda żubrów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zagroda żubrów" podaj

Facebook