czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 21 stycznia 2016
  • 28 stycznia 2016
  • wyświetleń: 20790

ZS Silesia musi się wyprowadzić!

Na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu radni powiatowi zdecydowali o przyszłości Zespołu Szkół "Silesia". Jeszcze w tym roku szkoła będzie musiała zwolnić budynek przy ulicy Nad Białką i przenieść się do siedziby Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych.

Ponad trzy godziny trwała dyskusja na temat przyszłości Zespołu Szkół "Silesia" oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 4. W obronie dotychczasowej siedziby "Silesii" stanął m.in. poseł Nowoczesnej - Mirosław Suchoń oraz burmistrz Czechowic-Dziedzic. Marian Błachut zaproponował dwa konkretne rozwiązania. Pierwszym z nich było przekazanie kolejnej działki pod budowę nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych oraz finansowa pomoc przy inwestycji. Burmistrz wyraził również gotowość przejęcia przez czechowicki samorząd obu szkół.

Rada Powiatu zdecydowała o przeniesieniu Silesii - 21.01.2015 · fot. czecho.pl


W głosowaniu nad projektem uchwały, który zakładał przeniesienie ZS "Silesia" do siedziby ZSTiL oraz przeprowadzkę ZSS nr 4 z obecnej siedziby do budynku przy ulicy Nad Białką, większość radnych poparła propozycję starosty Andrzeja Płonki. Zgodnie z uchwałą zmiany lokalowe wejdą w życie już od przyszłego roku szkolnego.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Facebook