czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 10 grudnia 2018
  • wyświetleń: 11410

Odsłonięto tablicę na dworcu. Na uroczystość nie zaproszono władz

Dziś przed południem na elewacji dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach odsłonięto tablicę upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Na uroczystości zorganizowane przez Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej nie zaproszono przedstawicieli władz gminy Czechowice-Dziedzice.

ReklamaTablica upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jest wyrazem uznania zasług dla Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz NSZZ Solidarność.

Zygmunt Mizera, członek zarządu Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej w Bielsku-Białej tłumaczył, że tablica została odsłonięta w nieprzypadkowym terminie, bowiem na trzy dni przed kolejną rocznicą ogłoszenia stanu wojennego.

Na uroczystości, w których uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy (starosta Andrzej Płonka, radni PiS, RPW), a także kombatanci, nie zaproszono przedstawicieli władz gminy Czechowice-Dziedzice.

- Władze gminy preferują inny sposób uroczystości i zapraszają inne osoby, a zwłaszcza takie, które walczyły z tymi, które są na naszej uroczystości. Poza tym władze miasta nie usunęły pomnika, który góruje nad pomnikiem odtworzonym 10 listopada - mówił Zygmunt Mizera.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook