czechowice.tv Logo czechowice.tv

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 9 maja 2019
  • 8 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 7167

Tour de Pologne w Bielsku-Białej! Wygrał Luka Mezgec!Loading...


Loading...
Już po raz kolejny Bielsko-Biała znalazło się na mapie najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce. W mieście zlokalizowana była meta 5. etapu 76. Tour de Pologne. Kolarze wjechali na nią z impetem, a finishowi wyścigu towarzyszyły ogromne emocje! Ostatecznie zwycięzcą został Luka Mezgec.

Meta 5. etapu 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. bielsko.info


Zdjęcia kolarzy z podjazdu na ul. Armii Krajowej - V etap 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


Zdjęcia kolumn reklamowej i technicznej - V etap 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


Tour de Pologne zagościł w naszym mieście 7 sierpnia. Trasa etapu liczącego około 154 km rozpoczęła się przy Kopalni Soli w Wieliczce. Meta zlokalizowana była na wysokości spółki ZIAD przy Alei Armii Krajowej.

Przed finiszem kolarzy przeprowadzone zostały także wyścigi Kinder+Sport Mini Tour de Pologne.

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne i Miasteczko Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. bielsko.info


Podczas 76. Tour de Pologne kolarze wystartowali z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny wyścig nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i jest rozgrywany jako "Wyścig Pokoleń".

W 76. Tour de Pologne UCI World Tour kolarze walczą o żółtą koszulkę i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej CARREFOUR, a także w poszczególnych klasyfikacjach - Najlepszy Góral TAURON, Najlepszy Sprinter LOTOS oraz Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO. LOTOS jest także sponsorem klasyfikacji premii Najlepszy Polak.

ab, BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook