czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 11 maja 2021
  • wyświetleń: 6744

[FOTO, WIDEO] Duży pożar magazynu przy dworcu PKP w Bielsku-Białej!

Wczoraj, kilkanaście minut po godzinie 20.00 w Bielsku-Białej doszło do pożaru magazynu w okolicy dworca PKP. Obiekt zlokalizowany jest między ulicami Trakcyjną a Podwale.

ReklamaSłużby początkowo miały trudności z precyzyjnym zlokalizowaniem miejsca pożaru. Sytuacja była groźna. Płomienie osiągały nawet kilkunastu metrów. Panowało duże zadymienie. Strażacy opanowali sytuację dopiero po około godzinie. Aktualnie trwa dogaszanie pogorzeliska i prace rozbiórkowe.

Pożar przy dworcu PKP w Bielsku-Białej - 10.05.2021 · fot. Pandrona


Z ogniem walczyło trzynaście zastępów straży pożarnej. Na drogach w okolicy dworca występują utrudnienia w ruchu. Mowa tu o ulicach m.in. Trakcyjnej, Podwale, Grażyńskiego, Kilińskiego i Okrzei. Taki stan rzeczy może potrwać do późnych godzin nocnych.

Pożar przy dworcu PKP w Bielsku-Białej - 10.05.2021 · fot. BB Dron


Wstępnie wiadomo, że spłonął budynek hali wachlarzowej dawnej parowozowni powstałej w 1900 roku. W ubiegłym roku zawalił się dach tego obiektu, który jest wpisany na listę zabytków. Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych.

Budynek zabytkowej parowozowni w 2018 i 2020 roku · fot. Nadesłane przez czytelnika / Krzysztof


- Z zalecenia strażaków z Państwowej Straży Pożarnej ruch kolejowy na linii Bielsko-Biała - Wadowice został wstrzymany. Strażacy na bieżąco oraz po zakończeniu działań gaśniczych sprawdzali pogorzelisko, na szczęście nie ujawniono żadnych osób poszkodowanych - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej. - Według wstępnych ustaleń policjantów budynek, który uległ spaleniu, był nieużytkowany, należał do jednej ze spółek PKP. Miejsce zdarzenia zabezpieczają teraz mundurowi. Następnie zostaną wykonane oględziny kryminalistyczne z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Dokładne przyczyny i okoliczności pożaru ustalają śledczy - dodał przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

Loading...


Pożar magazynu przy dworcu PKP w Bielsku-Białej - 10.05.2021 · fot. nadesłane przez czytelników, Jolanta Kubala-Kania, Grzegorz, Mateusz Żyrek
Loading...


ab, sid, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook