czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 12 lipca 2021
  • wyświetleń: 1750

Miłośnicy przyrody uratowali bociana zaplątanego w sznur

Wojciech Kaprzyk oraz Roman Gola, miłośnicy przyrody z Czechowic-Dziedzic, uratowali bociana, który znalazł się w nie lada opałach... Ptak zaplątał się w sznur w jednym ze stawów na terenie gminy Bestwina.

Miłośnicy przyrody uratowali bociana zaplątanego w sznur - 11.07.2021 · fot. Wojciech Kaprzyk


Do zdarzenia doszło w niedzielę, 11 lipca. Roman Gola, czechowicki przyrodnik i administrator profilu "Przyroda Czechowic-Dziedzic" na Facebooku, zauważył na jednym z bestwińskich stawów bociana białego, który zaplątał się w sznur. Czechowiczanin poprosił o pomoc Wojciecha Kaprzyka, jednego z założycieli profilu "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic".

- Był pieszo więc zadzwonił do mnie, czy zdołam mu jakoś pomóc. Nie było się nad czym zastanawiać. Gdy dotarłem na miejsce, Roman już miał obmyślony plan ratowania boćka. Nawet przez chwilę nie wahał się by wejść w butach do stawu i pomóc zwierzęciu! Nie wiemy ile czasu bocian spędził w wodzie, próbując się wyswobodzić ale jak widzicie na filmie, był tak wyczerpany, że nawet nie próbował się bronić ani uciekać- relacjonuje Kaprzyk.

- Oczywiście nie mogliśmy go w takim stanie wypuścić, więc pojechał do Ośrodka Rehabilitacji "Mysikrólik", gdzie otrzymał fachową pomoc u ludzi z największymi serduchami w powiecie! Wielkie brawo dla Romana, który znalazł ptaka i wlazł do stawu by go ocalić. Jak żona zobaczy jego buty to pewnie przypłaci to solidnym "opieprzem" - dodaje administrator profilu o czechowickiej przyrodzie.

Wojciech Kaprzyk skierował również apel do mieszkańców okolic bestwińskich stawów. - Prosimy mieszkańców, którzy mają u siebie gniazda bocianów lub obserwują takie gniazda w pobliżu, aby sprawdzili, czy aby nie brakuje w którymś jednego z rodziców. Bociany mają teraz młode i nie wiemy czy ten osobnik nie jest rodzicem. Być może, póki nie wróci do sprawności, trzeba jakoś pomóc dokarmić resztę ferajny. Zwróćcie uwagę i dajcie nam znać! - apeluje czechowiczanin.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook