czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 12 grudnia 2021
  • 2 stycznia 2022
  • wyświetleń: 10400

W Sylwestra na rowerach z pomocą dla Adasia

W piątek, 31 grudnia, czyli w Sylwestra obył się ostatni tegoroczny wyjazd rowerowy organizowany przez radnego Jerzego Bożka, tym razem z kolędą i pastorałką. To wyjazd wyjątkowy, ponieważ cykliści odwiedzili 6-letniego Adasia z Ligoty, który cierpi na rzadką genetyczną chorobę - zespół Klinefeltera.

W ostatni dzień roku i sezonu rowerowego 2021 piętnastu rowerzystów wspólnie wyruszyło na trasę. Tym razem zakończenie sezonu rowerowego miało szczególny charakter. Cykliści pojechali najpierw spod Domu Kultury w Ligocie do Czechowic-Dziedzic, gdzie dołączyli do nich kolejni cykliści na placu Jana Pawła II. Wszyscy wspólnie powrócili do Ligoty, gdzie zakolędowali u sześcioletniego Adasia chorego na rzadką chorobę genetyczną zwaną zespołem Klinefeltera. W trakcie rajzy rowerzyści zbierali fundusze na leczenie Adasia, a także plastikowe nakrętki. Po kolędowaniu do rowerzystów dołączyli także rodzice i brat Adasia. Z Ligoty wszyscy udali się do Rudzicy, do kaplicy św. Wendelina, gdzie ponownie zaśpiewali kolędy i następnie wyruszyli w drogę powrotną m.in. przez las w Zabrzegu i wał Jeziora Goczałkowickiego do centrum Zabrzega. Tam podsumowali miniony sezon i następnie każdy udał się do własnego domu. Trasa, jaką pokonali, to 45 km przy pochmurnej, bezwietrznej pogodzie i temperaturze 10 stopni Celsjusza - czyli namiastka wiosny...

Charytatywne zakończenie sezonu rowerowego 2021 - 31.12.2021 · fot. roba25


- Składamy serdeczne podziękowania za rowerowy wyjazd kolędowy i zbiórkę dla naszego ukochanego synka Adasia. Przekazane przez Was dary są dla nas ogromnym wsparciem w codziennej rehabilitacji. Jesteśmy wdzięczni za okazałą pomoc i dobre serce. Dzięki Waszej dobrej woli możemy zacząć nowe działania w walce o to, aby nasz Adaś ciągle walczył nowymi siłami i z Waszym wsparciem z opóźnieniem mowy, które mamy nadzieję pokonać. Są tu na tej ziemi anioły, które w trudnych momentach naszego życia wciąż nam pomagają, abyśmy się nie poddali. Dziś tymi aniołami drodzy Państwo jesteście Wy wszyscy, którzy postanowiliście poprzez swoją obecność tu z nami podarować kawałek własnego serca, cząstkę siebie i za to chcielibyśmy serdecznie podziękować - mówią rodzice Adasia.

Adaś dziękuję również podarowanym własnoręcznie wykonanym półmiskiem w kształcie serduszka z odciśniętymi własnymi rączkami.

Podziękowanie rodziców i Adasia za pomoc rowerzystów - 01.01.2022 · fot. Rodzice Adasia


Kim jest mały Adaś?

- Chłopiec ma 6 lat i choruje na rzadką chorobę genetyczną zespół Klinefeltera, ma astmę oskrzelową wczesno dziecięcą, często nawracające infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych wynikiem czego jest przerost prawej komory serca, opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Dzięki dobrym ludziom dobrej woli Adaś w końcu po 5 latach zaczął samodzielnie siadać i chodzić. Teraz rodzice walczą aby ich syn zaczął porozumiewać się ze światem, oraz poprawę sprawności ruchowej. Adaś potrzebuje rehabilitacji, a pandemia koronawirusa nie ułatwia sprawy. Obecnie ośrodki odwołują dużo programów rehabilitacyjnych co wiąże się z prywatnymi kosztownymi rehabilitacjami. Rodzice bardzo dziękują za każdą okazałą pomoc dla Adasia - mówi radny Bożek.

Adaś Gabzdyl z Ligoty
Adaś Gabzdyl · fot. archiwum rodzinne


Można też przekazać 1% dla chłopca. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS 0000121785, a w polu informacje uzupełniające 'ADAM GABZDYL". Lub przesłać darowiznę na konto numer 49 1050 1070 1000 0022 6906 4552.

ar, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook