Telewizja czechowice.tv

  • 14 lutego 2022
  • 15 lutego 2022
  • wyświetleń: 6515

Figura Łukasza Piszczka z 70 tys. klocków na wystawie w Gliwicach

Urodzony w Czechowicach-Dziedzicach Łukasz Piszczek osobiście odsłonił swoją figurę zbudowaną z 70 000 klocków LEGO, która znajduje się w galerii handlowej Europa Centralna w Gliwicach na terenie przestrzeni wystawowej.

Uroczystość odsłonięcia figury Łukasza Piszczka w Gliwicach - 14.02.2022 · fot. Materiały prasowe


Piłkarz został kolejnym reprezentantem projektu noszącego nazwę "Aleja Gwiazd", polegającego na budowaniu z klocków znanych osobowości w skali 1:1. Podczas poniedziałkowej uroczystości Piszczkowi towarzyszyli podopieczni Fundacji Akademia Łukasza Piszczka, jedynej w Europie piłkarskiej Akademii BVB, którą popularny "Piszczu" założył w rodzinnych Goczałkowicach-Zdroju.Łukasz Piszczek został uwieczniony właśnie w stroju swojej Akademii, której misją jest promowanie czystych wartości, jakie można czerpać z uprawiania sportu, a także wspieranie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży w odważnej walce o swoje cele, zgodnie z hasłem "daj(MY) z siebie wszystko".

Na Międzynarodowej Wystawie Budowli z Klocków Lego w Gliwicach w Europie Centralnej będzie można oglądać Figurę Łukasza Piszczka i ponad 100 innych budowli, a wśród nich niezwykły Batmobill w skali 1:1 wykonany z 900 000 klocków, wpisaną do Księgi Rekordów GUINNESSA rekonstrukcję Katedry Notre-Dame, strefę bajek, super-bohaterów, figury gwiazd muzyki i sportu.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook