czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 11 marca 2022
  • 14 marca 2022
  • wyświetleń: 4430

[WIDEO] Przebudowa węzła kolejowego oczami maszynisty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Na kanale T-Mechanik na YouTubie pojawiło się ciekawe wideo ukazujące przebudowę czechowickiego węzła kolejowego. Nagranie ukazuje inwestycję z perspektywy maszynisty.

ReklamaNa filmie widać przejazd przez stacje Czechowice Dziedzice i jazdę w kierunku dawnego posterunku "Ochodza" , gdzie następuje zmiana kierunku jazdy i dalsza jazda w kierunku Pszczyny. Posterunki odgałęźne "Ochodza" i "Most Wisła" zostały zlikwidowane i znajdują się w obrębie stacji Czechowice Dziedzice.

Na nagraniu widać m.in. wyburzanie dawnego posterunku na wjeździe na stację Czechowice-Dziedzice od strony Kaniowa, a także montaż zadaszenia na zabytkowej wiacie, która znajduje się na peronie nr 3.

- Modernizacja stacji Czechowice Dziedzice przechodzi w kolejny etap. Dla ruchu pociągów została oddana część stacji od budynku dworca do nowego peronu. Pociągi osobowe mają do dyspozycji jedną krawędź przy nowym peronie oraz peron zrobiony przy budynku stacyjnym. Pozostała część stacji została zrównana z ziemią i obecnie trwają tam prace . Rozebrany jest także odcinek torów miedzy Czechowicami Dz. a posterunkiem Most Wisła. Pociągi jadące do Katowic muszą jechać w kierunku dawnej "Ochodzy", tam następuje zmiana kierunku jazdy i dalsza jazda w kierunku Pszczyny - zauważa autor nagrania.

Jak wyglądała infrastruktura kolejowa na obecnie zmodernizowanym fragmencie szlaku jeszcze cztery lata temu? Poniżej wideo, opublikowane na kanale "Maszynista.EU", które ukazuje widok z kabiny maszynisty na trasie z Żor do Czechowic-Dziedzic. - Ciężko o "pośpiecha na tym szlaku", ale jednak udało mi się przejechać - zauważył autor nagrania w jego opisie. Przejazd pociągu przez gminę Czechowice-Dziedzice, od Zabrzega Czarnolesia, widoczny jest od 32 minuty filmu.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Facebook