Telewizja czechowice.tv

  • 22 marca 2022
  • 23 marca 2022
  • wyświetleń: 4311

[WIDEO] Coraz więcej osób chce wyrobić paszport. Kolejki w urzędzie

Terenowa Delegatura Paszportowa w Bielsku-Białej, podobnie jak inne tego typu placówki w naszym kraju, od kilku tygodni przyjmuje ponad dwukrotnie więcej wniosków o wydanie paszportu. Ma to bezpośredni związek z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy i strachem polskich obywateli przed ewentualną eskalacją konfliktu na terenie Polski.Zastępca kierownika Terenowej Delegatury Paszportowej w Bielsku-Białej poinformowała naszą redakcję, że w ostatnich tygodniach zauważono znaczny wzrost zainteresowania posiadaniem paszportu. - Na ten moment możemy powiedzieć, że przyjmujemy ok. 2,5 razy więcej wniosków niż w zeszłym roku w tym samym okresie - mówi Aldona Borowczyk.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, wojewoda śląski wydłużył godziny pracy bielskiej delegatury w czwartki do godziny 18.00. Wzorem ubiegłych lat organizowane są także soboty paszportowe. Urzędnicy w bielskiej delegaturze pracują w każdą pierwszą sobotę miesiąca (do lipca 2022 r.) w godzinach 8.00-14.00.

Dzwoniąc na numer całodobowej infolinii paszportowej 32 20 77 099 można uzyskać informacje na temat sposobu ubiegania się o wydanie dokumentu paszportowego.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook