Telewizja czechowice.tv

  • 20 maja 2022
  • 22 maja 2022
  • wyświetleń: 5025

[WIDEO] Mija 10 lat od powstania sekcji kajakowej czechowickiego MKS

Sekcja kajakowa Miejskiego Klubu Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach ma już 10 lat. W 2012 roku rozszerzono działalność czechowickiego MKS o tę sekcję po decyzji Górniak Czechowice o sprzedaży obiektów oraz sprzętu sportowego.Początki kajakarstwa w Czechowicach-Dziedzicach sięgają lat 30-tych XX wieku. Pierwszy klub z sekcją kajakarstwa pod nazwą KS Górnik Czechowice został założony w 1937 roku. Po II wojnie światowej reaktywowany we wrześniu 1945 roku, kiedy to powołano już wielosekcyjny klub sportowy. Klub przez wiele lat był wspierany i finansowany przez pobliską Kopalnię Silesia, a większość zawodników pracowało na etatach w zakładzie górniczym.

Dziesięć lat temu, w 2012 roku, zarząd ówczesnego Górnika Czechowice podjął uchwałę o sprzedaży obiektów oraz sprzętu sportowego. Szczęśliwie znaleźli się fascynaci kajakarstwa, którzy postanowili kontynuować tradycję w Czechowicach-Dziedzicach i rozszerzyli w 2012 roku działalność Miejskiego Klubu Sportowego o sekcję kajakarstwa.

31 maja 2017 roku to ważna data w historii czechowickiego MKS-u. Tego dnia wniosek złożony przez Gminę Czechowice-Dziedzice do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie budowy zaplecza kajakowego został zaopiniowany pozytywnie. Jesienią 2018 roku uroczyście otwarto nowoczesną kajakownię nad Kopalniokiem.

Mija 10 lat od powstania sekcji kajakowej czechowickiego MKS
Mija 10 lat od powstania sekcji kajakowej czechowickiego MKS · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W 85-letniej historii kajakarstwa zawodnicy z Czechowic-Dziedzic zdobyli ponad 1000 medali Mistrzostw Polski, ponad 100 medali Mistrzostw Świata i Europy oraz 6 medali olimpijskich.

Sekcja kajakarstwa obecnie zrzesza blisko 80 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych oraz młodych, ambitnych, utytułowanych, byłych zawodników, a obecnie trenerów - którzy tworzą profesjonalny, z ciekawą perspektywą klub kajakowy.

Tradycyjnie wiosną MKS ogłosił nabór do sekcji kajakowej, skierowany głównie do chętnych dzieci z rocznika 2010, 2011, 2012, 2013. Zajęcia odbywają się 3-4 razy w tygodniu o godzinie 15.30 na przystani kajakowej im. Ewalda Janusza nad stawem Kopalniok mieszczącym się przy ulicy Nad Wisłą 9. Więcej informacji udziela trenerka Magdalena Żaczek pod nr tel. 602 535 170.

Mija 10 lat od powstania sekcji kajakowej czechowickiego MKS
Plakat akcji "Dzieciaki na kajaki" · fot. UM Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook