Telewizja czechowice.tv

  • 25 maja 2022
  • 28 maja 2022
  • wyświetleń: 15503

[WIDEO] Czechowice-Dziedzice w 1971 roku. Zobacz wideo!

W sieci można obejrzeć reportaż telewizyjny dotyczący Orkiestry Kolejarzy z Czechowic-Dziedzic, w którym możemy zobaczyć także nasze miasto w 1971 roku! Wideo zostało opublikowane w serwisie Telewizji Polskiej w ramach projektu Rekonstrukcji Cyfrowej.Całe wideo, oopublikowane w serwisie cyfrowa.tvp.pl, to reportaż o pasji do muzyki i miłości do kolejarskiego munduru, na przykładzie członków Orkiestry Dętej Kolejarzy z Czechowic Dziedzic.

- Wspomnienia członków orkiestry m.in Ludwika Kopcia, jednego z założycieli o założeniu orkiestry podczas okupacji, jak i o pierwszych występach po wyzwoleniu. Bogato opowiadana historia o losach orkiestry i jej zaangażowaniu w amatorskie tworzenie muzyki. Wspomnienia ilustrowane utworami muzycznymi m.in. "Marsz uroczysty", "Sanitariuszka Małgorzatka", "Zasiali górale owies", w wykonaniu Orkiestry Dętej Kolejarzy z Czechowic Dziedzic - czytamy w opisie filmu.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Facebook