Telewizja czechowice.tv

  • 25 maja 2022
  • 5 czerwca 2022
  • wyświetleń: 8283

[WIDEO] Kiedy rozpoczęcie sezonu na kąpielisku? MOSiR podał datę

Na terenie basenu letniego trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia sezonu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach poinformował, że kąpielisko zostanie otwarte w sobotę 11 czerwca.Przygotowania do otwarcia kąpieliska letniego rozpoczynają się tuż po zakończeniu sezonu zimowego. Pracownicy MOSiR-u rozpoczynają prace od przeglądu pomp, silników i filtrów. Następnie z niecek spuszczana jest woda i baseny są dokładnie myte.

Później następuje proces wpuszczania i uzdatniania wody. W basenie pływackim i rekreacyjnym mieści się około 800 m3 wody. Potrzeba co najmniej 48 godzin, żeby woda z hydrantu wypełniła całą nieckę.

Ostatnim etapem przygotowań do otwarcia kąpieliska jest kontrola wykonywana przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Przedstawiciele Sanepidu badają wodę pod względem fizykochemicznym i bakteriologicznym.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook