Telewizja czechowice.tv

  • 31 maja 2022
  • 1 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3432

[WIDEO] Zakończyła się budowa obiektu sportowego Akademii BVB

We wtorek, 31 maja otwarto uroczyście kompleks sportowy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka! Po trzech latach zakończyły się prace w "Panattoni Arena" przy ul. Krzyżanowskiego w Goczałkowicach-Zdroju. Obiekt do tej pory ciągle był w rozbudowie, choć już w 2019 roku rozpoczął się tutaj pierwszy sezon piłkarski. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z otwarcia!Po ponad trzech latach trwania prac budowlanych udało się w pełni zakończyć realizowaną inwestycję, w wyniku której powstał nowoczesny obiekt sportowy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka. Kompleks sportowy daje możliwość profesjonalnego kształcenia i wychowania młodych pokoleń piłkarzy. Obecnie trenuje tu 109 dzieci z roczników 2009-2015. Akademia organizuje także kursy doszkalające oraz campy piłkarskie w całej Polsce. W ramach projektu Wielka Pasja, we wszystkich placówkach oświatowych w gminie Goczałkowice-Zdrój organizowane są zajęcia sportowe dla najmłodszych.

Otwarcie obiektu Panattoni Area w Goczałkowicach-Zdroju po 3 latach rozbudowy - 31.05.2022
Otwarcie obiektu Panattoni Area w Goczałkowicach-Zdroju po 3 latach rozbudowy - 31.05.2022 · fot. pless.pl


Podczas uroczystego otwarcia Łukasz Piszczek dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi w towarzystwie Carstena Cramera, Roberta Dobrzyckiego, prezesa firmy Panattoni oraz Michała Sroki - szefa gabinetu Ministra Sportu i Turystyki. Goście zostali oprowadzeni po obiekcie - mogli zobaczyć budynek akademii oraz boiska. Mieli także okazję popatrzeć, jak trenują młodzi piłkarze.

Inwestycja zrealizowana została ze środków Fundacji Akademia Łukasza Piszczka, przy wparciu z budżetu państwa w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2018" Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środków pochodzących od partnera tytularnego obiektu - Panattoni. Budowa kosztowała 18 milionów złotych. Łukasz Piszczek chciałby, aby w najbliższych latach przy Krzyżanowskiego powstało jeszcze boisko ze sztuczną trawą.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook