czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 12 czerwca 2022
  • 14 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3535

[WIDEO] Stworzono gminny "Informator dla seniora"

Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach opublikował "Informator dla Seniora". Informator przygotowany we współpracy z Gminną Radą Seniorów stanowi kompendium wiedzy w obszarze pomocy społecznej, służby zdrowia, edukacji i kultury dla seniorów i ich rodzin, pomocne w wyszukaniu i odnalezieniu oferty najbardziej odpowiadającej potrzebom i zainteresowaniom osób starszych.W przewodniku dla seniorów znajdują się informacje dotyczące bezpieczeństwa osób starszych tj. adresy i telefony instytucji, w których należy szukać pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Są tam również wskazówki jak reagować w sytuacjach zagrożenia, gdzie szukać wsparcia, pomocy prawnej, psychologicznej czy finansowej oraz jakie korzyści płyną z posiadania Śląskiej Karty Seniora.

Nie zapomniano również o zdrowiu seniorów. W informatorze zebrano dane przychodni lekarskich i aptek. Informator ma pomóc także w walce z wykluczeniem osób starszych z życia społecznego. Zawarto w nim informacje o tym, gdzie w Czechowicach-Dziedzicach można spędzać ciekawie i aktywnie czas lub poszerzyć swoją wiedzę.

W informatorze zostały zamieszczone zdjęcia Moniki Olender i Alicji Brody, autorek fotoreportażu "... bo my się tutaj tak radośnie starzejemy" przybliżającego życie podopiecznych oraz personelu Dziennego Domu Senior+ - ośrodka dla starszych, samotnych i niepełnosprawnych mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice.

Stworzono gminny "Informator dla seniora"
Stworzono gminny "Informator dla seniora" · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Publikacja wyróżnia się składem i doborem typografii zapewniającej wysoką czytelność dla osób starszych i słabo widzących. Zawarta treść została podzielona na pięć bloków tematycznych, zakończonych miejscem na własne notatki - zwraca uwagę czechowicki Wydział Promocji.

"Informator dla seniora" rozprowadzany jest bezpłatnie za pośrednictwem Gminnej Rady Seniorów oraz Związków, Stowarzyszeń, Klubów zrzeszających osoby starsze.

Wersja elektroniczna informatora dostępna jest na stronie internetowej urzędu w zakładce Samorząd/Gminna Rada Seniorów/ Informator dla seniora.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook