czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 4 lipca 2022
  • wyświetleń: 3158

[WIDEO] II Bielski Marsz Równości pod hasłem "Siła, Miłość, Duma"

W niedzielę, 3 lipca przez Bielsko-Białą przeszedł 2. Bielski Marsz Równości pod hasłem "Siła, Miłość, Duma". Jak podaje organizator, wzięło w nim udział ponad 3,5 tysiąca osób.29 czerwca imprezę poprzedziła dyskusja o transpłciowości i niebinarności pod tytułem "Płeć nieoczywista", połączona z pokazem filmu dokumentalnego "Not a boy, not a girl" w Klubokawiarni Aquarium.

Podczas niedzielnego marszu próbowaliśmy nawiązać dialog z osobami, które otwarcie nie tolerują tego typu inicjatyw oraz grup społecznych, jednak nie udało nam się tego dokonać. Przekonaliśmy się, że hejterzy często nie mają odwagi wypowiadać się przed kamerą.

Drugi Bielski Marsz Równości - 03.07.2022
Drugi Bielski Marsz Równości - uczestnicy na placu Chrobrego - 03.07.2022 · fot. bielsko.info


Był to drugi Marsz Równości, który przeszedł przez Bielsko-Białą - pierwszy odbył się w ubiegłym roku, 19 września. Wśród osób, które wzięły udział w wydarzeniu, były Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet, wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka oraz Magdalena Biejat i Przemysław Koperski z klubu parlamentarnego Lewicy Razem. Podczas marszu na placu Chrobrego odbyła się również kontrmanifestacja, zorganizowana przez środowiska narodowe. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy w tym artykule.

ar, mp, sid, MS / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook