Warning: include(/czecho2016/application/view/wideo/prawa_kolumna_serwis.phtml): Failed to open stream: No such file or directory in /czecho2016/library/Kernel/View.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/czecho2016/application/view/wideo/prawa_kolumna_serwis.phtml' for inclusion (include_path='.:/czecho2016/library:/czecho2016/application/controllers:.:/usr/local/php8.0/pear') in /czecho2016/library/Kernel/View.php on line 41

Telewizja czechowice.tv

  • 27 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1300

Zawody przyszłości na terenie UE

Materiał partnera:

Zdobycie nowych perspektyw zawodowych w obecnych czasach nie jest wcale takie trudne. Niezależnie od tego, czy ma się lat osiemnaście, czy też trzydzieści, czy nawet sześćdziesiąt. Wszelkiego rodzaju kursy zawodowe stoją przed wszystkimi otworem. Aczkolwiek, należy sprawdzić zawsze, czy spełnia się ewentualne wymagania, aby na taki kurs móc się zapisać.

osk classic


Ogólnie o kwalifikacji wstępnej

Kwalifikacja wstępna to ogólnie mówiąc kurs, który dedykowany jest dla tych wszystkich osób, jakie chcą związać się z z samochodami ciężarowymi lub autobusowymi. Właściwie to należałoby powiedzieć, że pełna nazwa brzmi kurs kwalifikacji wstępnej do przewozu osób lub rzeczy. Jest to dobry pomysł dla tych wszystkich osób, które chcą spróbować swoich sił w transporcie. Nie tylko w Polsce, ale na terenie Unii Europejskiej. Ujednolicenie przepisów dla wszystkich obywateli UE miało ułatwić dostęp do zatrudnienia poza granicami kraju.

Do kursy mogą przystąpić m.in.:

  • obywatele RP,
  • osoba przebywająca na terenie RP od co najmniej 185 dni w roku
  • osoba będąca obywatelem innego kraju ale zamierzająca wykonywać przewozy na rzecz podmiotu mającego siedzibę na terytorium RP, bez względu na wiek i płeć.


Kurs na spawacza - co należy o nim wiedzieć?

Bardzo ciekawa propozycja dla osób, które muszą się liczyć z tym, że obowiązki zawodowe wykonywać będą w trudnych warunkach. Jest to kurs, który dedykowany jest m.in. dla tych osób, jakie są pełnoletnie, jak również posiadają zgodę na wykonywanie takich obowiązków zawodowych. Zanim ktoś zapisze się na kurs spawacza będzie musiał przejść odpowiednie badania, które poświadczą jego zdolność do pracy.

Wśród zadań, które przyszli spawacza będą uczyć się na kursie, wyróżnić można m.in.:

  • nauka bezpiecznej obsługi spawarki,
  • wykonywanie spoin.


Z takim tytułem bez trudu będzie można znaleźć zatrudnienie w PL lub na terenie innego kraju.

Kurs na wózki widłowe

Chyba jedna z najbardziej popularnych propozycji w ostatnim czasie - kurs na wózki widłowe. Tutaj również będą potrzebne badania lekarskie, które umożliwią przystąpienie do nauki tylko tym osobom, które będą do tego zdolne.

Ukończenie kursu pozwala uzyskać bezterminowe zaświadczenie, które uprawnia do wykonywania pracy na terenie Polski i UE. Osoba, która zdała końcowy egzamin otrzyma nie tylko świadectwo ukończenia kursu na wózki widłowe, ale także legitymację ze zdjęciem, jak również certyfikat w języku angielskim. Ten ostatni dokument przyda się faktycznie wtedy, jeżeli ktoś będzie starał się o pracę na terenie innego kraju.

Facebook