Telewizja czechowice.tv

  • 23 kwietnia 2023
  • 24 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 5071

[Historyczne ciekawostki] VII Rajd Czechowicki

Dzisiaj, w ramach naszego cyklu "Historyczne ciekawostki", sięgamy głęboko do archiwum portalu czecho.pl i wspominamy VII Rajd Czechowicki. Ulice Czechowic-Dziedzic ponownie stały się areną zmagań kierowców rajdowych z całej Polski w sobotę 23 marca, o czym informowaliśmy w artykule "Motoryzacyjne święto - wideo".Była to siódma edycja Rajdu Czechowickiego, która podobnie jak w poprzednich latach otworzyła cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Wśród startujących, licencjonowanych kierowców na odcinkach specjalnych można było zobaczyć zawodników ścigających się także w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i Rajdowym Pucharze Polski.

Rajd Czechowicki 2013 · fot. balcerek79, zdamian80, Kamil Płaska, bob, magdalena, Dawid Grajek


Rekordowa liczba 68 załóg wystartowała o godzinie 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie była zlokalizowana także meta Rajdu. Trasy VII Rajdu Czechowickiego zostały znacznie zmodyfikowane w porównaniu do edycji, która odbyła się w 2012 roku. Przejazdy odbywały się kolejno na odcinkach Podraj i Burzej.

Rajd Czechowicki


VII Rajd Czechowicki zwyciężył jadący Oplem Astrą GSI duet Piotr Pacek i Łukasz Chojecki. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Adrian Łabuś i Bożydar Grzywaczewski jadący Oplem Astrą, a na trzecim stopniu podium stanęli Dariusz Twardzik i Mariusz Żelazko, dowodzący Renault Clio.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Facebook