czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Telewizja czechowice.tv

  • 19 sierpnia 2023
  • 4 września 2023
  • wyświetleń: 8382

[WIDEO] Festyn charytatywny dla Olka na stadionie w Zabrzegu

W sobotę 2 września na stadionie w Zabrzegu odbył się festyn charytatywny na rzecz Olka, który urodził się jako wcześniak. Chłopiec zmaga się z wodogłowiem, padaczką, dziecięcym porażeniem mózgowym i bardzo słabym wzrokiem. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Jak informują organizatorzy, udało się zebrać 58 092, 21 zł!Olek urodził się w maju 2015 roku, zbyt wcześnie, bo w 25 tygodniu ciąży i ważył zaledwie 600 gram. Od samego początku musiał toczyć walkę o swoje życie. Niestety z powodu tak wczesnego porodu w pierwszych miesiącach życia bardzo dużo przeszedł: zamartwicę, wrodzone zapalenie płuc, dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię wcześniaczą, niedotlenienie oraz wylewy krwi do mózgu III i IV stopnia, czego następstwem jest wodogłowie i to właśnie to najbardziej zaważyło na jego niepełnosprawności.

Festyn charytatywny dla Olka w Zabrzegu - 2.09.2023
Festyn charytatywny dla Olka w Zabrzegu - 2.09.2023 · fot. mp


Festyn charytatywny dla Olka w Zabrzegu - 2.09.2023
Festyn charytatywny dla Olka w Zabrzegu - 2.09.2023 · fot. mp


W 2018 roku założono mu PEG- a - ma żywienie dojelitowe ponieważ jest niejadkiem i odmówił jedzenia. Każdego dnia walczy o swoja przyszłość, wymaga systematycznej i intensywnej rehabilitacji oraz wielu terapii, co wiąże się z dużymi kosztami.

Patronat nad wydarzeniem objęli burmistrz Marian Błachut oraz posłanka Małgorzata Pępek.

Portal czecho.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

ar, BM, mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook