Telewizja czechowice.tv

  • 1 października 2023
  • 7 października 2023
  • wyświetleń: 6863

[WIDEO] Mija 10 lat od otwarcia "Starej Kablowni". Co było tutaj wcześniej?

W październiku minie 10 lat, od kiedy otwarto Centrum Handlowe Stara Kablowania. Co istniało w tym miejscu wcześniej? Dzisiaj wspominamy to w ramach naszego cyklu "Historyczne ciekawostki".Zanim powstało Centrum Handlowe Stara Kablownia była tutaj Śląska Fabryka Kabli. Jak ten zakład wspomina między innymi były dyrektor zakładu, możecie zobaczyć na filmie opublikowanym na kanale Absolutico Media na kilka dni przed otwarciem "Starej Kablowni".

Możecie posłuchać Tadeusza Poloka, dyrektora zakładu w latach 1981-2002, a także historyka i dziennikarza Tadeusza Janika, który wspomina początki dawnego przedsiębiorstwa. Przy okazji możecie zobaczyć archiwalne fotografie Śląskiej Fabryki Kabli.

O przeszłości, ale i przyszłości tego miejsca opowiadali w 2013 roku również inwestor Marek Gałuszka i burmistrz Marian Błachut.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Facebook