czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 21 maja 2010
  • wyświetleń: 71377

Droga Krajowa nr 1 już przejezdna

Droga Krajowa nr 1 już  przejezdna
Czwartkowy korek na ul. Legionów
fot. Jacorek / klub czecho.pl


Aktualizacja: 2010-05-21, godz. 14:40

Droga Krajowa nr 1 jest już przejezdna w kierunku Katowic, choć tylko dla ruchu osobowego.

Jak podaje UM Czechowice-Dziedzice, z trasy mogą już korzystać kierowcy pojazdów do 3,5t, jadący w kierunku do Bielska-Białej i do Katowic.

W Czechowicach-Dziedzicach zalane są ulice: Węglowa (do skrzyżowania z ul. Legionów), Waryńskiego, Wenecka, Piasta. Ligocka, Astrów, Grabowiec. W Zabrzegu i Ligocie nieprzejezdne są: ul. Ochodzka, Żabia, Rakowa, Ks. Grobel, Wierzbowa, Włościańska. W Kaniowie zalane są nadal ul. Rybacka, Jawiszowicka, Mirowska - informuje policja.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, KMP Bielsko-Biała

----------

Informacja z 2010-05-20, godz. 7.35

Przejezdna jest droga krajowa nr 1 od skrzyżowania z ul. Legionów w kierunku Katowic.

Nieprzejezdne są ulice Węglowa od McDonalda oraz Legionów od ul. hr Renarda do Starej Winiarni. Tutaj wybija non-stop woda z kanalizacji i kolektora miejskiego.

ups / czecho.pl

----------

Informacja z 2010-05-19

Dzisiaj rano (środa) droga krajowa nr 1 jest przejezdna. W Goczałkowicach czynny jest most na Wiśle.

Utrudnienia można napotkać jedynie w naszej miejscowości. Uruchomiono jednak kilka objazdów.

ups / pless.pl

----------

Informacja z 2010-05-18

We wtorek godzinach porannych ponownie wyłączona z ruchu została część Drogi Krajowej nr 1 na wysokości Goczałkowic-Zdroju.

Jak informuje policja, w kierunku z Katowic do Bielska-Białej otwarty jest wyłącznie jeden pas. Kierowcy poruszają się tylko lewą stroną jezdni. Tymczasem do Pszczyny przejechać mogą wyłącznie samochody ciężarowe. Samochody osobowe kierowane są przez objazd zorganizowany w uzdrowisku.

Jeszcze zalane odcinki DK-1 w Goczałkowicach, 2010-05-18, godz. 6:50

http://www.pless.home.pl/foto/news/dk1_20100518.jpg>

Obecnie (18.05, godz. 12.00) na terenie gminy nieprzejezdne są ulice:
Czechowice-Dziedzice: Korfantego, Wierzbowa, Ochodzka, Żabia, Rakowa, Wenecka, DK-1
Ligota: Miliardowicka, Mazańcowicka
Bronów: Kunza

---------------

Informacja z 2010-05-17

Fatalna aura i ciągle padający deszcz wpływają na ruch drogowy w naszym regionie. Wiele tras jest nieprzejezdnych, a na innych z minuty na minutę tworzą się coraz dłuższe korki.

Trudna sytuacja panuje między innymi na Drodze Krajowej nr 1. W poniedziałek rano korek w kierunku Bielska zaczynał się na wysokości Goczałkowic-Zdroju. Około południa DK-1 była już całkowicie nieprzejezdna na wysokości ul. Legionów. Objazd do Bielska zorganizowano ul. Węglową i Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast do Katowic ul. Mazańcowicką.

Z uwagi na podtopienia około 15.00 z ruchu wyłączono kolejny fragment drogi krajowej nr 1 w Goczałkowicach przy skrzyżowaniu z ulicą Borowinową. Policjanci zorganizowali objazdy. Jadące w stronę Katowic pojazdy ciężarowe o masie przekraczającej 3,5 tony, kierowane są na Cieszyn i DK-81, natomiast samochody osobowe, w Czechowicach-Dziedzicach przy skrzyżowaniu z ulicą Węglową, kierowane są na tzw. stary most na Wiśle. Z kolei pojazdy jadące w stronę Bielska-Białej w Tychach kierowane są na DK-44 i DK-81 (na Mikołów, Wisłę i Cieszyn).

To nie jedyne utrudnienia drogowe. Zalane zostały ulice: Kopernika, Wodna, Wierzbowa, Rumana, Wenecka, Jasna, Ligocka, Ochodzka. W Ligocie zalane są ulice: Bielska, Nadbrzeżna, Śródrzeczna, Rolników, Długa.

Odcięty od Czechowic-Dziedzic jest Zabrzeg. Zamknięto bowiem ulice Ligocką i Waryńskiego. W Bronowie zalana jest ulica Kopernika.

W Kaniowie nie przejedziemy ulicami: Jawiszowicką i Rybacką, a w Bestwinie zalane są ulice: Podzamcze, Witosa, Mirowska.

Na poniższym filmie zobaczcie zalaną w poniedziałek popołudniu Drogę Krajową nr 1 w Goczałkowicach.A tutaj zalana DK-1 na wysokości Czechowic-Dziedzic, autor: Kamil Ogiegło.Rano, kiedy jeszcze DK-1 była przejezdna, tworzył się olbrzymi korek w kierunku Bielska-Białej, 2010-05-17, godz. 8:50.aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook