czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 20 listopada 2010
  • wyświetleń: 167040

Zabójstwo Asi Surowieckiej

Dalszy ciąg sprawy odnalezionych zwłok. Zatrzymany w środę 36- latek podejrzany o zabójstwo młodej kobiety pochodzi z powiatu pszczyńskiego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mieszka w Goczałkowicach wraz z rodziną.

Zabójstwo  Asi Surowieckiej
Zabójca w rękach funkcjonariuszy, fot. Policja


Zabójstwo  Asi Surowieckiej
Zabójca w rękach funkcjonariuszy, fot. Policja


Zabójstwo  Asi Surowieckiej
Zabójca podczas wizji lokalnej, fot. Policja


Wszystko wskazuje, że jego ofiarą jest poszukiwana od 4 lata Asia Surowiecka z Czechowic-Dziedzic. Prokurator Rejonowy Bogusław Rolka z Pszczyny poinformował nas dzisiaj rano, że podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Na tą chwilę nie wiadomo kto wykona ekspertyzy sądowe. Po uwagę bierze się Akademię Medycyny Sądowej lub Komendę Wojewódzką w Katowicach. Do badań oprócz zabezpieczonego materiału potrzebny jest również materiał porównawczy. Zarówna policja jak i prokuratura w rozmowie z nami podkreśla ludzki wymiar tragedii. Rodzina, przyjaciela, znajomi przez cztery lata żyli nadzieję, że Asia odnajdzie się cała i zdrowa.

SK / czecho.pl

---

Informacja z 18 listopada 2010 roku:

W środę w Goczałkowicach-Zdroju, w okolicach dworca kolejowego, odnaleziono zwłoki młodej kobiety. Wszystko wskazuje, że jest to najprawdopodobniej Joanna Surowiecka, 20-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic, która zaginęła przed czterema laty.

Sprawą zajmują się policjanci z Bielska-Białej i pszczyńscy prokuratorzy. W toku żmudnego i wnikliwego śledztwa, zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutów 36-letniemu mężczyźnie. Został on już zatrzymany.

Mężczyzna przyznał się do zabójstwa kobiety. Wskazał też miejsce, gdzie przed czterema laty ukrył jej zwłoki. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza, policyjni eksperci i technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady.

Zatrzymanemu grozi kara dożywotniego więzienia. Bezpośrednia przyczyna śmierci kobiety oraz ostateczne potwierdzenie jej tożsamości, zostanie ustalone po przeprowadzeniu ekspertyz sądowych.

Przypomnijmy, że w środę, 7 czerwca 2006 roku, o godzinie 8.30 Joanna Surowiecka wyszła z domu przy ulicy Renarda w Czechowicach-Dziedzicach. Pieszo - ulicą Legionów - udała się na dworzec kolejowy w Goczałkowicach-Zdroju, skąd wspólnie ze znajomym zamierzała pojechać do Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach na swój pierwszy w życiu egzamin.

Jak ustalono - w ogóle nie dotarła na goczałkowicki dworzec. Po wyjściu z domu "puściła" sygnał na telefon komórkowy znajomemu. To był ostatni głuchy sygnał od Asi. Po raz ostatni dziewczynę widział jej sąsiad. Mijał ją w dniu, w którym zaginęła, gdy szła na dworzec. Nie zauważył nic niepokojącego. Dziewczyny szukała przez cztery lata rodzina, znajomi. Podejrzewano, że dziewczyna została porwana. Wyznaczono nagrodę pieniężna za jej odnalezienie.

Poniżej prezentujemy materiał wideo z wizji lokalnej przeprowadzonej w środę 17 listopada.

aka, SK / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała--------------

Joasia SurowieckaArchiwalne wiadomości:

[2009-06-05] Znaleziono rzeczy zaginionej Asi?
[2008-12-01] Asia Surowiecka: Ciągle czekamy
[2008-07-27] Dwa lata poszukiwań zaginionej Asi
[2007-07-18] Co dalej z zaginioną rok temu Asią?
[2007-03-12] 20 000 za pomoc w poszukiwaniu Joasi
[2006-11-30] Poszukiwania Joasi trwają
[2006-08-31] Trzy koncerty dla Joasi!
[2006-08-01] Koncert dla Joasi w MDK-u
[2006-07-26] Poszukiwania bez detektywa
[2006-07-03] Poszukiwania Joasi - czeka nagroda!
[2006-06-27] Detektyw nie wierzy w skruchę kobiety
[2006-06-17] GOPR-owcy szukają
[2006-06-15] Dziesiątki osób przyłączyły się do poszukiwań
[2006-06-09] Gdzie jest Asia?
[2006-06-08] Zaginęła 20-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook