czechowice.tv - czechowicka telewizja internetowa

Reklama

Telewizja czechowice.tv

  • 28 lipca 2022
  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 6809

Nie ma drogi i przejazdu pod wiaduktem. Mieszkańcy czekają

Na ulicy Zielonej w Czechowicach-Dziedzicach bez zmian. Od ponad dwóch lat droga jest rozkopana, samochody nie mogą także przejechać pod nowym wiaduktem kolejowym na ul. Karola Miarki. - Nikt nie wykonuje tam żadnych prac - alarmują mieszkańcy. Kiedy mogą spodziewać się wznowienia prac?

Ulica Zielona w Czechowicach-Dziedzicach - 23.07.2022
Ulica Zielona w Czechowicach-Dziedzicach - 23.07.2022 · fot. Nadesłane przez czytelniczkę / Aga


Przypomnijmy, ten temat portal czecho.pl poruszał już w styczniu tego roku w tym artykule. Już wtedy mieszkańcy alarmowali nas, że na ulicy Zielonej w Czechowicach-Dziedzicach od kilkunastu miesięcy nie są prowadzone żadne prace. Jak mówiła naszemu portalowi Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK, "z uwagi na wystąpienie kolizji z infrastrukturą podziemną, podczas budowy nowego obiektu kolejowego nad ul. Karola Miarki w Czechowicach-Dziedzicach, konieczne jest wykonanie dodatkowych prac projektowych oraz pozyskanie decyzji w celu wznowienia robót".

Ulica Zielona w Czechowicach-Dziedzicach - 7.01.2022
Ulica Zielona w Czechowicach-Dziedzicach - 7.01.2022 · fot. mp / czecho.pl


- Wznowienie robót w obrębie ul. Miarki i Zielonej planowane jest na połowę roku, po uzyskaniu niezbędnych dodatkowych decyzji administracyjnych - poinformowała nas wtedy przedstawicielka PKP PLK. Jednak mamy lipiec i... na ulicy Zielonej i Karola Miarki nadal nie są wykonywane żadne prace, o czym znów alarmują nas czytelnicy. - Ul. Zielona w okolicy nowego wiaduktu kolejowego jest rozkopana od prawie dwóch lat. Ponownie napiszę to samo: nikt nie wykonuje tam żadnych prac, poza wypompowywaniem wody spod wiaduktu co jakiś czas, która i tak ciągle tam stoi. Na drodze pozostawione są duże dziury - poinformowała nas pani Agnieszka.

- Firma, która prowadzi tam prace, mogłaby od czasu do czasu zasypać te dziury czymkolwiek. Niestety nikt się tym nie interesuje.... Były obietnice że w czerwcu będą prowadzone prace, jednak do dziś nikt tam się nie pojawił - dodała czechowiczanka.

Jak dowiadujemy się teraz w PKP PLK, wkrótce na ulicach Zielonej i Karola Miarki znów pojawią się robotnicy. - Przygotowana została dodatkowa dokumentacja projektowa na przebudowę kolizji oraz niezbędne uzgodnienia. Konieczna jest jeszcze dokumentacja do złożenia wniosku i pozyskanie decyzji w celu wznowienia robót. Prace są planowane od IV kwartału 2022 roku do II kwartału 2023 roku - poinformowała nasz portal Katarzyna Głowacka.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Facebook