
Telewizja czechowice.tv
- 31 sierpnia 2023
- wyświetleń: 103893
[WIDEO, FOTO] Dwa dni zabawy na stadionie MOSiR. Za nami 47. Dni Czechowic-Dziedzic!
W weekend 26 i 27 sierpnia na czechowickim stadionie MOSiR odbywały się 47. Dni Czechowic-Dziedzic. W drugim dniu imprezy wystąpiły jej główne gwiazdy: Antek Smykiewicz, Marcin Daniec, a o 20.30 rozpoczął się koncert Michała Szpaka!
W tym roku, w związku z planowaną przebudową Parku Miejskiego Lasek, impreza odbywała się na Stadionie MOSiR-u przy ulicy Legionów. Tradycyjnie czekało na nas dwudniowe świętowanie.
Nowością i zarazem dodatkową atrakcją, którą organizatorzy przygotowali dla mieszkańców w ramach tegorocznego święta miasta, było Letnie kino plenerowe. Seanse podsumowujemy w artykule "Pogoda dopisała! Po raz pierwszy w Parku Szwajcarska Dolina zagościło kino plenerowe".
Jak zawsze 47. Dniom Czechowic-Dziedzic towarzyszyły liczne imprezy i wydarzenia, w tym - tradycyjnie - Rodzinny Rajd Rowerowy z MOSiR-em oraz dwa pikniki: w sobotę Piknik edukacyjny z nosorożcem rogatkiem, w ramach "Kampanii Kolejowe ABC II", zaś w niedzielę Eko piknik z firmą Sanit Trans (oba na Polanie Piknikowej MOSiR).
47. Dni Czechowic-Dziedzic - sobota
W sobotę 26 sierpnia publiczność rozkręciły amatorskie, czechowickie zespoły, które wystąpiły w ramach Sceny Pana Szewca, czyli projektu Mateusza Wróbla, właściciela sali prób Czecho-Sound. Następnie na scenie wystąpił znany miejscowej publiczności raper Biały wraz z zespołem Waintin’For, a po nim zespół Harlem. Pierwszy dzień imprezy zakończył koncert zespołu The spirit of SMOKIE. Grupa kontynuuje tradycje legendarnej, brytyjskiej grupy Smokie.
47. Dni Czechowic-Dziedzic - niedziela
W niedzielę 27 sierpnia występy na stadionie rozpoczęła Ciocia Tunia - artystka znana przede wszystkim najmłodszej widowni. Później mikrofon przejął Antek Smykiewicz, laureat drugiego miejsca w pierwszej edycji programu The Voice of Poland oraz półfinalista 7. edycji programu Must be the music. Następnie przyszedł czas na występ artysty kabaretowego Marcina Dańca.
Po sporej dawce humoru powróciły koncerty. Na stadionowej scenie wystąpił zespół Skankan, legendarna, polska grupa muzyczna grająca muzykę z nurtu ska. O godzinie 20.30 rozpoczął się koncert jednego z najbardziej popularnych wokalistów w naszym kraju, reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji, Michała Szpaka.
Na niedzielę zaplanowano też wręczenie nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A. D. 2023 - w tym roku otrzymał ja Stanisław Janicki. Więcej na ten temat portal czecho.pl pisze w artykule "Czechowiczanina zna kilka pokoleń Polaków. Otrzymał nagrodę Promotio Urbis A.D. 2023".
Dni Czechowic-Dziedzic 2023

[FOTO] Turniej szachowy z okazji Dni Czechowic-Dziedzic. Zagrali o Puchar Burmistrza

Gorący temat[WIDEO, FOTO] Dwa dni zabawy na stadionie MOSiR. Za nami 47. Dni Czechowic-Dziedzic!

Gorący temat[FOTO] Za nami 33. Rodzinny Rajd Rowerowy. Na starcie 210 uczestników

[WIDEO, FOTO] Rogatek odwiedził Park Szwajcarska Dolina. Był też Eko-Piknik
Czym żyli czytelnicy portalu czecho.pl w 2023 roku? Podsumowanie
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu czecho.pl w 2023 roku? Podsumowanie" podaj

Gorący temat[FOTO] Wielka demolka w centrum Czechowic-Dziedzic. Polsat kręci "Nasz nowy dom"

Gorący temat[FOTO] Przy ul. Prusa powstanie nowa hala i biurowiec. Będzie siedzibą znanej czechowickiej firmy

Gorący temat"Diabeł siedział w Czechowicach". Były proboszcz i wikariusz staną przed sądem za molestowanie kobiet

Gorący temat[FOTO] Jedno ze skrzydeł dworca ma już nową elewację! Zaawansowane są też inne prace

Gorący tematPiS wygrywa w gminie Czechowice-Dziedzice, ale ma niewielką przewagę nad KO! Są oficjalnie wyniki

Gorący temat[WIDEO, FOTO] Mateusz Morawiecki w Czechowicach-Dziedzicach. Premier na uroczystości w OSP Lipowiec

Gorący tematZ Czechowic-Dziedzic do Pragi, Wiednia, Budapesztu i Monachium. Będą nowe połączenia

Gorący temat[FOTO] Kładki nie będzie, ale czeka nas drogowa rewolucja na DK-1. Jest wizualizacja

Gorący temat[FOTO] Akcja antyterrorystów na "Manhatanie". Ujawniono m.in. narkotyki i maczety

Gorący temat[WIDEO, FOTO] Dwa dni zabawy na stadionie MOSiR. Za nami 47. Dni Czechowic-Dziedzic!

Gorący tematPowstanie wielkie osiedle? Mieszkańcy nie kryją obaw

Gorący tematNowy peron z bezpiecznym przejściem pod torami i windami

Gorący temat[FOTO] Wyjątkowe murale w nowym tunelu. Malunki robią wrażenie!

Gorący tematRusza długo oczekiwana inwestycja! Wyremontują Park Miejski "Lasek"

Gorący tematPotężne uderzenie w grupę przestępczą. Działała w naszym mieście

Gorący temat[FOTO] Plac Jana Pawła II zmieni swoje oblicze. Jest koncepcja

Gorący tematPrzestanie szpecić centrum miasta? Pustostan zmienił właściciela!

Gorący temat"Strategiczna nieruchomość" w centrum miasta przejęta przez gminę

Gorący tematEksperyment czechowiczan trafił do podręcznika. Był hitem internetu
Komentarze
UWAGA - do 1 czerwca do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.